Recenzentiem
Intelektuālais ieguldījums. Raksti tiek vērtēti tikai pēc to intelektuālā ieguldījuma. Redaktoriem, recenzentiem un izdevējam ir pienākums ievērot konfidencialitāti un neizpaust nekādu informāciju par manuskriptu trešām personām.
Dubultaklā recenzēšana. Lai nodrošinātu izcilu pētījumu publicēšanu, žurnālā tiek piemērota dubultaklā recenzēšanas politika. Tas nozīmē, ka gan autoru, gan recenzentu identitāte recenzēšanas procesa laikā tiek saglabāta noslēpumā.
Rediģēšana. Autoriem var lūgt veikt vairākus manuskripta labojumus, pamatojoties uz recenzentu atsauksmēm.
Redakcijas lēmums. Redaktors pieņem galīgo lēmumu par to, vai pieņemt vai noraidīt rakstu, pamatojoties uz recenzentu atzinumiem.
Recenzēšanas grafiks. Recenzēšanas procesa pirmā kārta parasti ilgst vienu līdz divus mēnešus atkarībā no recenzentu pieejamības. No autoriem tiek sagaidīts, lai viņi atdotu uzlaboto darbu divu nedēļu laikā pēc recenziju saņemšanas. Ja nepieciešami papildu labojumi, otrā recenzēšanas kārta var aizņemt vēl vairākus mēnešus.
Redaktora pienākumi
Ētikas standartu ievērošana. Redaktors ir atbildīgs par ētikas standartu ievērošanu un augstu zinātniskās kvalitātes nodrošināšanu darbiem, kas pieņemti publicēšanai žurnālā.
Manuskriptu vērtēšana. Redaktors novērtē manuskriptus pirms to nosūtīšanas recenzentiem. Rakstus, kas neatbilst žurnāla mērķiem un darbības jomai, šajā posmā var noraidīt. Var noraidīt arī manuskriptus, kuros nepieciešamas būtiskas valodas un formāta izmaiņas.
Recenzentu atlase. Redaktors nodrošina recenzentu atlasi, pamatojoties uz viņu kompetenci attiecīgajā jautājumā.
Pētniecības pārkāpumu novēršana. Ja saņemta informācija par pārkāpumiem pētniecībā (piemēram, plaģiātismu, manipulācijām ar citātiem, datu viltošanu vai falsifikāciju), redaktors vai izdevējs risina šo jautājumu saskaņā ar Publikāciju ētikas komitejas (Committee on Publication Ethics – COPE) vadlīnijām. Vajadzības gadījumā tiek publicēti labojumi vai atvainošanās.
Recenzenta pienākumi
Palīdzība redaktoram. Recenzenti palīdz redaktoram pieņemt lēmumus par rakstu iekļaušanu žurnālā un var arī palīdzēt autoriem uzlabot rakstus.
Konfidencialitāte. Recenzenti pret manuskriptiem izturas kā pret konfidenciālu informāciju, kuru nedrīkst izmantot vai izpaust trešajām personām, izņemot redaktoru vai viņa vietnieku.
Vērtēšanas kritēriji. Recenzenti tiek lūgti novērtēt manuskripta oriģinalitāti un starptautisko nozīmību, teoriju izvēli un analīzi, pētniecības metožu izvēli un piemērošanu, rezultātu analīzi un secinājumus, kā arī raksta valodas lietojumu un noformējumu.
Objektīva analīze. Recenzenti sniedz objektīvu darba analīzi un formulē ieteikumus autoriem tā kvalitātes uzlabošanai.
Saziņa. Recenzenti informē redaktoru par jebkādiem negaidītiem kavējumiem recenzēšanas procesā, kā arī par iespējamiem interešu konfliktiem pirms recenzēšanas procesa.
Recenzijas veidlapa